Noclegi w Polsce 54
Atrakcje sudetów
Sudety są 2 pod względem wielkości górami w Polsce, starszymi np. od Karpat. Obfitują w najróżniejsze formy skalne, siklawy, jaskinie. Są oazą niespotykanych gatunków roślin i zwierząt. Pełne malowniczych szlaków gwarantują turystom niezapomniane wędrówki.

Z wielkim przekonaniem można więc powiedzieć, że Sudety są to góry ciekawe zarówno pod względem historycznym, geologicznym jak i krajobrazowym a także przyrodniczym.

Sudety są idealnym miejscem do wypoczynku o każdej porze roku. Wiosna, lato, jesień to czas doskonały na piesze wyprawy. Do najwyższych szczytów należą Śnieżka (1 603 m n.p.m.) oraz Śnieżnik (1 424 m n.p.m.), jednakże niesamowite widoki roztaczają się nawet przy znacznie mniejszych wysokościach. Masyw Śnieżnika to również świetne trasy rowerowe, tak więc dla bardziej aktywnych warto rozważyć taką formę odpoczynku. Ponadto coraz częściej uprawia się tu paralotniarstwo oraz wspinaczki skałkowe. Zimą Sudety są atrakcją dla narciarzy i sympatyków sportów zimowych. Największa popularnością cieszą się wówczas ośrodki narciarskie Zieleniec i Czarna Góra. Znajduje się tam profesjonalna infrastruktura, wypożyczalnie sprzętu, wyciągi o bardzo wysokiej przepustowości a przede wszystkim wspaniale trasy zjazdowe - przystosowane zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów narciarstwa.

Sudety charakteryzuje także ogromna ilość jaskiń. Najbardziej z nich znana - Jaskinia Niedźwiedzia usytuowana jest w Kletnie, w okolicach Kotliny Kłodzkiej. Często jest ona porównywana do najpiękniejszych jaskiń w Europie. Liczy ponad 100 m długości oraz ok 30 m wysokości. Trasa przez nią wiodąca przystosowana jest dla turystów (warto zauważyć, że jest to jedyna jaskinia w Polsce przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych), spacerując można więc zobaczyć przeróżne formy skalne a także typowe nacieki oraz skamieniałości.

Jeśli chodzi o wodospady, to w całych Sudetach jest ich 5, z czego aż 4 mieszczą się w Karkonoszach. Warto wyróżnić wśród nich Wodospad Wilczki, drugi pod względem wielkości, mierzy 22 metry. Dokoła niego znajdują się liczne, malownicze skałki umieszczone pośród potężnych drzew. Nad wodospadem znajduje się mostek, dzięki czemu można oglądać go z każdej strony. Całość tworzy niezwykle urokliwy krajobraz, który z pewnością pozostanie w pamięci każdego turysty!

Sudety są niezwykłym dziełem natury, warto poznać ich potęgę, często bowiem niejeden z nas nie zdaje sobie sprawy jakie tajemnice skrywają.
2015-08-01 14:07 Warto zobaczyć 1683

Komentarze

Artykuł Atrakcje sudetów nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.