Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki

Noclegi w Polsce 54
Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki

Atrakcje w Toruniu co warto zobaczyć

Jest takie miasto w środkowo -północnej części naszego kraju, które gotyckim pięknem zachwyca oczy turystów. Atrakcje w Toruniu są liczne, często związane są ze zwiedzaniem cennych zabytków oraz innych ważnych miejsc, ale też zdarzają się niebanalne pomysły na uatrakcyjnienie sobie odwiedzin w grodzie Kopernika.

Mikołaj Kopernik i Toruń

Mikołaj Kopernik był światowej sławy astronomem, którego dzieło zmieniło postrzeganie ludzi na sprawy kosmosu i miejsca kuli ziemskiej. Pochodził z Torunia i jego pomnik jest swoistą wizytówką tego miasta. Wielu turystów z całego świata robi sobie z nim zdjęcia na pamiątkę. Pomnik Kopernika jest też doskonałym punktem orientacyjnym, mieszkańcy miasta często umawiają się „pod Kopcem”, kiedy chcą wraz z przyjaciółmi zakosztować nocnego życia lub gdy umawiają się na randkę z partnerem. Toruń jest znany ze swoich zabytków: ratusza, Krzywej Wieży a także ruin Zamku Krzyżackiego. Miasto było bowiem przez długi czas pod panowaniem tego Zakonu. Toruń ma silne związki kulturowe z Niemcami. Znaczące dla miasta postaci były niemieckojęzyczne, ponadto miasto należało do Hanzy i prowadziło handel z pozostałymi z tej organizacji. Dlatego wizyty niemieckich turystów są tak częste.

Życie kulturalne w Toruniu

Atrakcje w Toruniu związane są też z wydarzeniami kulturalnymi. Można wybrać się na jakiś koncert, odczyt literacki lub spotkanie z aktorem. Warto czekać na coroczny festiwal Toffifest, wtedy Toruń wręcz obfituje w wydarzenia związane z filmem. Zdarza się okazja, żeby w ramach tego wydarzenia zobaczyć film nie puszczany jeszcze w kinach komercyjnych a także posłuchać co ciekawego ma do powiedzenia sam reżyser dzieła.

Raz do roku odbywa się również festiwal „Skyway”, podczas którego artyści z różnych krajów prezentują rozmaite projekcje świetlne. Szczególnie zachwycające są animacje wyświetlane na budynkach starówki. Toruń jest wtedy rozświetlony jak nigdy dotąd.

W mieście odbywają się też konwenty fantastyki, gdzie fani tego gatunku przechadzają się po mieście w strojach ze swoich ulubionych uniwersów. Często można zauważyć różne zabawne sytuacje jak szturmowiec z Gwiezdnych Wojen wypłacający pieniądze z bankomatu, osoby przebrane za czarodziejów, postacie z anime lub potwory zombie. Tematyce fantastyki poświęcony jest głównie cykl konwentów „Copernicon”, zaś całościowo w temacie „Gwiezdnych Wojen” są konwenty StarForce.

Jako, że Toruń jest mocno związany z astronomią, koniecznie trzeba odwiedzić planetarium, które w łatwy sposób przeniesie nas w podróż po kosmosie. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki.

Obecność turystów z całego świata sprzyja integracji mieszkańców z przedstawicielami niekiedy całkiem innych kultur. Zdarza się okazja do poznania ludzi z Dalekiego Wschodu. Toruń obfituje w puby i restauracje, także dowolność w wyborze miejsca do integrowania się jest dowolna.

Nowości w Toruniu

Najciekawsze atrakcje w Toruniu to te, których na pierwszy rzut oka nie widać. Poukrywane są one w różnych budynkach, jak choćby dom strachów lub „escape room”. To świetny sposób by poczuć trochę adrenaliny.

Atrakcje w Toruniu nie ograniczają się do starówki miasta, ale rozlokowane są też poza nią. Na Barbarce można rozpalić grilla i pobawić się na parku linowym. W pobliżu znajduje się również pole do mini golfa, sprawia on wielką frajdę z powodu rozmaitych przeszkód, które musi pokonac piłka by wpaść do dołka. Jest to o wiele ciekawsza gra od tradycyjnego golfa.

Dlatego bądźmy ciekawi tego, co kryje Toruń

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć co możesz robić w Toruniu w wolnym czasie

2016-11-26 09:56 1088 atrakcje w Toruniu,ciekawe miejsca w Toruniu,atrakcje w miastach

Komentarze

Artykuł Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Inne artykuły

Sopot wycieczka na molo
Warto zobaczyć

Sopot wycieczka na molo

Sopot jest miastem położonym nad Zatoką Gdańską, znajdującym się pomiędzy Gdańskiem, a Gdynią i tworzącym wraz z nimi Trójmiasto. Sopot wycieczka na molo to okazja do zobaczenia najdłuższego w Europie, liczącego 511,5 metra długości, drewnianego molo

Sopot jest miastem położonym nad Zatoką Gdańską, znajdującym się pomiędzy Gdańskiem, a Gdynią i tworzącym wraz z nimi Trójmiasto. Sopot wycieczka na molo to okazja do zobaczenia najdłuższego w Europie, liczącego 511,5 metra długości, drewnianego molo