Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki

Noclegi w Polsce 54
Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki

Atrakcje w Toruniu co warto zobaczyć

Jest takie miasto w środkowo -północnej części naszego kraju, które gotyckim pięknem zachwyca oczy turystów. Atrakcje w Toruniu są liczne, często związane są ze zwiedzaniem cennych zabytków oraz innych ważnych miejsc, ale też zdarzają się niebanalne pomysły na uatrakcyjnienie sobie odwiedzin w grodzie Kopernika.

Mikołaj Kopernik i Toruń

Mikołaj Kopernik był światowej sławy astronomem, którego dzieło zmieniło postrzeganie ludzi na sprawy kosmosu i miejsca kuli ziemskiej. Pochodził z Torunia i jego pomnik jest swoistą wizytówką tego miasta. Wielu turystów z całego świata robi sobie z nim zdjęcia na pamiątkę. Pomnik Kopernika jest też doskonałym punktem orientacyjnym, mieszkańcy miasta często umawiają się „pod Kopcem”, kiedy chcą wraz z przyjaciółmi zakosztować nocnego życia lub gdy umawiają się na randkę z partnerem. Toruń jest znany ze swoich zabytków: ratusza, Krzywej Wieży a także ruin Zamku Krzyżackiego. Miasto było bowiem przez długi czas pod panowaniem tego Zakonu. Toruń ma silne związki kulturowe z Niemcami. Znaczące dla miasta postaci były niemieckojęzyczne, ponadto miasto należało do Hanzy i prowadziło handel z pozostałymi z tej organizacji. Dlatego wizyty niemieckich turystów są tak częste.

Życie kulturalne w Toruniu

Atrakcje w Toruniu związane są też z wydarzeniami kulturalnymi. Można wybrać się na jakiś koncert, odczyt literacki lub spotkanie z aktorem. Warto czekać na coroczny festiwal Toffifest, wtedy Toruń wręcz obfituje w wydarzenia związane z filmem. Zdarza się okazja, żeby w ramach tego wydarzenia zobaczyć film nie puszczany jeszcze w kinach komercyjnych a także posłuchać co ciekawego ma do powiedzenia sam reżyser dzieła.

Raz do roku odbywa się również festiwal „Skyway”, podczas którego artyści z różnych krajów prezentują rozmaite projekcje świetlne. Szczególnie zachwycające są animacje wyświetlane na budynkach starówki. Toruń jest wtedy rozświetlony jak nigdy dotąd.

W mieście odbywają się też konwenty fantastyki, gdzie fani tego gatunku przechadzają się po mieście w strojach ze swoich ulubionych uniwersów. Często można zauważyć różne zabawne sytuacje jak szturmowiec z Gwiezdnych Wojen wypłacający pieniądze z bankomatu, osoby przebrane za czarodziejów, postacie z anime lub potwory zombie. Tematyce fantastyki poświęcony jest głównie cykl konwentów „Copernicon”, zaś całościowo w temacie „Gwiezdnych Wojen” są konwenty StarForce.

Jako, że Toruń jest mocno związany z astronomią, koniecznie trzeba odwiedzić planetarium, które w łatwy sposób przeniesie nas w podróż po kosmosie. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki.

Obecność turystów z całego świata sprzyja integracji mieszkańców z przedstawicielami niekiedy całkiem innych kultur. Zdarza się okazja do poznania ludzi z Dalekiego Wschodu. Toruń obfituje w puby i restauracje, także dowolność w wyborze miejsca do integrowania się jest dowolna.

Nowości w Toruniu

Najciekawsze atrakcje w Toruniu to te, których na pierwszy rzut oka nie widać. Poukrywane są one w różnych budynkach, jak choćby dom strachów lub „escape room”. To świetny sposób by poczuć trochę adrenaliny.

Atrakcje w Toruniu nie ograniczają się do starówki miasta, ale rozlokowane są też poza nią. Na Barbarce można rozpalić grilla i pobawić się na parku linowym. W pobliżu znajduje się również pole do mini golfa, sprawia on wielką frajdę z powodu rozmaitych przeszkód, które musi pokonac piłka by wpaść do dołka. Jest to o wiele ciekawsza gra od tradycyjnego golfa.

Dlatego bądźmy ciekawi tego, co kryje Toruń

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć co możesz robić w Toruniu w wolnym czasie

2016-11-26 09:56 Warto zobaczyć 2145 atrakcje w Toruniu,ciekawe miejsca w Toruniu,atrakcje w miastach

Komentarze

Artykuł Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.