Atrakcje w Zakopanem - zobacz ciekawe miejsca w Zakopanem

Noclegi w Polsce 54
Atrakcje w Zakopanem - zobacz ciekawe miejsca w Zakopanem

Atrakcje w Zakopanem - ciekawe miejsca w Zakopanem

Każdy Polak chociaż raz w życiu odwiedził Zakopane. Jednak, czy każdy skorzystał ze wszystkich uroków tego górskiego miasta?

Miasto Zakopane oferuje wiele atrakcji dla turystów. Grunt to wybrać najbardziej dla siebie pasująca. Fani skoków narciarskich na pewno pobiegną zobaczyć imponującą rozmiarem skocznię narciarską - Wielką Krokiew, najstarszą i największą w Polsce. Ponadto kilkakrotnie odbywały się na niej zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Koszt samego zwiedzenia skoczni to w przybliżeniu 5 zł, dodatkowo można pokusić się o przejazd wyciągiem krzesełkowym w obie strony za 12 zł.

Najbardziej charakterystycznym symbolem Zakopanego jest góra Giewont z metalowym krzyżem na szczycie. Ta góra sięga wysokością aż 1894 m.n.p.m i przypomina kształtem śpiącego rycerza. To na tej górze objawi się wam niesamowity widok z wysokości na miasto. W samej górze zostały wyżłobione jaskinie, stanowiące gratkę dla grotołazów.

Odwiedzając Zakopane nie można nie wybrać się spacerem na Krupówki, słynny deptak miasta. Jest to magiczne miejsce, gdzie drewniana zabudowa z gracją łączy się z nowoczesnością. Warto odwiedzić jedną z restauracji, by skosztować oscypka oraz innych lokalnych przysmaków. Można też wejść do jednego z wielu sklepów pamiątkowych i zakupić pamiątkę. Warto przy tym poszukać czegoś praktycznego i dobrej jakości, choć można też kupić tradycyjną ciupagę dla waszych pociech. Krupówki można przemierzać pieszo jak i dorożką. Spacerując po deptaku w trakcie zimy można zachwycić się wyjątkowością tego miejsca.

Atrakcje na Krupówkach

Atrakcje w Zakopanem to także Krupówki na których znajduje się też jeden z tzw. „escape roomów” - specjalnego pomieszczenia, z którego można się wydostać po rozwiązaniu szeregu zagadek. Jest to ostatnimi czasy bardzo popularna forma rozrywki. Tatrzańskie Muzeum otworzy przed wami drzwi i cenne zabytki kultury materialnej.

Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej jest przepięknym obiektem sakralnym zbudowanym z drewna. Stanowi ona piękny przykład góralskiej pobożności. Będąc wewnątrz, nie sposób nie zauważyć pięknych w swej prostocie ołtarzy drewnianych zdobionych ludowymi ornamentami. Odwiedźcie te małe i urokliwe miejsce i zakosztujcie chwili kontemplacji.

Nocne życie w Zakopanem

Dla wielbicieli nocnego życia, atrakcje w Zakopanym to również rozrywka i kluby, jednym z nich będzie położony nieopodal Krupówek klub „Le Scandale”. Można tam wskoczyć na coś mocniejszego i potańczyć na parkiecie.

Zakopane dla dzieci

Świetną atrakcją dla dzieci będzie Aquapark w Zakopanem, gdzie wy i wasze pociechy będą mogły popływać oraz skorzystać z wielkich i zakręconych zjeżdżalni, z wodospadów wodnych których chłostanie masuje kark. Dzieci możecie też zabrać do osobliwego „Domu Do Góry Nogami”, gdzie doznacie pozytywnego kręćka. Do atrakcji można się dostać idąc Krupówkami w stronę Gubałówki. Ceny biletów to 7 zł za dzieci do lat 12 oraz 9 zł za dzieci powyżej tego wieku.

Gubałówka to także Zakopane

A jeśli chodzi o Gubałówkę, możecie skorzystać z kolejki linowej na szczyt wzniesienia, możecie wypożyczyć narty w ośrodku narciarskim i pojeździć nimi na jednej z tras, możecie podziwiać panoramę Tatr i miasta. Gdy już zmęczycie się zwiedzaniem, wstąpcie do restauracji na ciepły posiłek.

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć co możesz robić w Zakopanem w wolnym czasie

2016-11-21 12:36 Warto zobaczyć 2597 atrakcje w zakopanem,ciekawe miejsca w zakopanem,co warto zobaczyć w Zakopanem

Komentarze

Artykuł Atrakcje w Zakopanem - zobacz ciekawe miejsca w Zakopanem nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.