Noclegi w Zakopanem – atrakcje przez cały rok

Noclegi w Polsce 54
Noclegi w Zakopanem – atrakcje przez cały rok

Noclegi w Zakopanem – atrakcje przez cały rok

Jest wiele ciekawych miejsc w Polsce wartych odwiedzenia. Dużą popularnością cieszy się bez wątpienia Zakopane. To piękne miasto w sercu podhala kusi nie tylko swoim atrakcyjnym położeniem, ale również wspaniałą, charakterystyczną architekturą oraz wieloma godnymi uwagi atrakcjami. Przyjeżdżając tylko na weekend czy parę dni, warto zwiedzić najciekawsze miejsca i pospacerować Krupówkami, rezerwując sobie uprzednio noclegi w Zakopanem w dogodnej lokalizacji, najlepiej blisko centrum.

Co zwiedzać w Zakopanem

W pierwszej kolejności warto zwiedzić liczne wille, Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Tatrzańskie oraz Teatr Witkacego i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Bardziej aktywni turyści mogą skorzystać z pieszych wycieczek z przewodnikiem, spływu Dunajcem, jazdy quadami po górzystych terenach oraz zabawy w parku linowym. Wędrując górskimi szlakami możemy natknąć się na wiele godnych uwagi jaskiń (na przykład jaskinię Mylną, Raptawicką, Wielką Wysoką, Mroźną czy Śnieżną) i zdobyć szczyt Nosala, Giewontu, Kościelca, Kasprowego Wierchu czy nawet Rysów. Warto odwiedzić także Dolinę Kościeliską, Morskie oko, wodospad Siklawę, Dolinę Chochołowską i Gąsienicową. Aby szybko dotrzeć na odpowiedni szlak przeznaczony do pieszych wędrówek wystarczy zadbać o noclegi w Zakopanem, skąd bez problemu znajdziemy odpowiedni transport. Również w okresie zimowym jest co robić. Możemy skorzystać z wyciągów narciarskich, poszaleć na skuterach śnieżnych lub łyżwach, czy wziąć udział w kuligu.

W Zakopanem jest tak wiele atrakcji, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno w zimę jak i lato. Nawet jeśli lubimy spokojne spacery klimatycznymi uliczkami i relaks w przytulnych kawiarniach, warto odwiedzić miasto, dla samego uroku i panującej tam atmosfery. Na szczęście noclegi w Zakopanem znajdziemy nie tylko w hotelach, ale także w pensjonatach i kwaterach prywatnych.

Zobacz nasze propozycje

2016-01-04 13:23 Warto zobaczyć 2132

Komentarze

Artykuł Noclegi w Zakopanem – atrakcje przez cały rok nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.