Noclegi w Polsce 66

Zaproponuj atrakcję

Atrakcje w Łebie

Brak ogłoszeń spełniających wymaganiaAtrakcje w Łebie, nie bez powodu Łeba jest jednym z popularniejszych nadmorskich kurortów. Miasto otoczone jestod trzech stron wodą - od północy morzem Bałtyckim, od zachodu jeziorem Łebsko, a od wschodu jeziorem Sarbsko. Jednak wymieniając ciekawsze atrakcje w Łebie, należy przede wszystkim wspomnieć o ruchomych piaskach – zjawisku wyjątkowym, które w Europie jest spotykane niezwykle rzadko. Powstały one z akumulacji piasku wyrzucanego na brzeg przez fale morskie. Specyficzny jest także kolor piasku – białą barwę zawdzięcza zasoleniu i brakowi próchnicy piaskowej. Atrakcyjny i dostępny dla turystów wydmowy szlak zajmuje pięciokilometrowy odcinek Mierzei Łebskiej.

Inne popularne atrakcje w Łebie to min. Park Dinozaurów czy Wyrzutnia Rakiet. Pierwsze miejsce to niezwykłe połączenie Jurassic Parku z Flinstonami - pełna przygód i atrakcji trasa, gwarantują przeżycia, które na zawsze pozostaną w pamięci odwiedzających. Park Dinozaurów to fantastyczna przygoda edukacyjna dla małych i doskonała zabawa dla dużych miłośników największych gadów w historii. Odwiedzający mogą tutaj skorzystać z wielu atrakcji takich jak dom strachu, bajlandia (sala bajek 3D), pole minigolfa, kino 7D, Dino Kino, pojazdy Flinstonów, poszukiwanie złota, tratwy wodne, nauka rzemiosła, małpi gaj i wiele innych.

Wyrzutnia Rakiet to tajny niemiecki poligon z 1940 roku . Miejsce to wybrano ze względu na słabe zaludnienie oraz sporą odległość od wojsk alianckich. Choć większość budynków została wysadzona, pozostał jeden z bunkrów, w którym urządzone zostało muzeum. Większość eksponatów znajduje się na zewnątrz, pod gołym niebem.