Noclegi w Polsce 66

Zaproponuj atrakcję

Atrakcje w Toruniu

Open The Door - Escape Room

Open The Door - Escape Room

Toruń

Atrakcje w ToruniuAtrakcje w Toruniu na weekend, zamki to nie jedyne atrakcje w Toruniu. Myślisz o weekendowej wycieczce? Wcale nie musisz wyjeżdżać daleko, aby się dobrze bawić. Doceńmy piękno polskich miast, naszą historię i tutejsze atrakcje.

Istnieje lista miejsc, które każdy turysta powinien zobaczyć. Jednym z takich obowiązkowych punktów jest Toruń - miasto niezwykłe, bo położone na pograniczu dwóch regionów. Od lewobrzeża Wisły na Kujawach, od prawobrzeża na Pomorzu. Choć dziś podziały są już niewidoczne, kiedyś były bardzo wyraźne. Zostawiło to ślad na zabudowie obu części. Jednak prawdziwym symbolem oczu są zamki. Krzyżacki na prawobrzeżu i Dybów po lewej stronie. Niewiele miast może pochwalić się dwoma tego typu budowlami zlokalizowanymi tak blisko siebie. Toruń był miastem granicznym, to właśnie dlatego Krzyżacy wznieśli tutaj w XIII wieku zamek obronny, a dwa wieki później identyczny powstał na terenie Królestwa Polskiego.

Godna odwiedzenia jest przede wszystkim tutejsza starówka. Pomiędzy zabytkowymi - gotyckimi, renesansowymi i barokowymi - budowlami, znaleźć można prawdziwe perełki takie jak Dom Legend Toruńskich (mieszczący się w dawnej mieszczańskiej kamienicy), Galeria Sztuki Wozownia (najstarsza i największa toruńska galeria sztuki współczesnej) czy Planetarium. Warto jednak zboczyć trochę od centrum i trafić na obrzeża Starego Miasta - do Parku Etnograficznego. Znajduje się tu architektura ludowa z kompletnie urządzonymi zagrodami, ponadto m.in. wiatrak koźlak, młyn wodny, kuźnia, remiza. To wspaniały sposób, aby, choć na chwilę, przenieść się w przeszłość. Skansen ten (razem ze skansenem na Kaszczorku) należy do Muzeum Etnograficznego, które jest jednym z trzech samodzielnych i największych takich muzeów w Polsce.