Noclegi w Polsce 66

Zaproponuj atrakcję

Atrakcje nad morzem

Brak ogłoszeń spełniających wymaganiaAtrakcje nad morzem, coraz więcej osób rezygnuje z wakacji za granicą i decyduje się na spędzenie urlopu nad polskim morzem. Trudno się dziwić – nasze nadbałtyckie plaże są jednymi z piękniejszych w Europie. Nierzadko szerokie ponad 100 metrów, ciągnące się kilometrami, o drobnym piasku, ale także dzikie z piaszczystymi wydmami czy sosnowymi klifami. Niektóre miejscowości są zatłoczone, bogate w atrakcje nad morzem, inne wyludnione i spokojne. Słowem – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Choć wszyscy znają ofertę Trójmiasta, to okoliczne miejscowości są nieco mniej znane. Tak jak Sławutowo – niewielka kaszubska wieś, która leży na skraju Puszczy Darżlubskiej. Wioska ta oferuje dość nietypowe atrakcje nad morzem – skansen słowiański. Podczas zwiedzania można odwiedzić aż osiem chat, a także obejrzeć warsztaty rzemieślników (garncarza, kowala, tkaczkę, zielarza czy bursztynnika), którzy opowiedzą o swoich codziennych zajęciach i pracy. Cała osada ma charakter grodu obronnego, odtworzonego tak, aby wiernie przypominał podobne konstrukcje z okresu IX-X wieku.

Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie Władysławowa, które jest bogate w atrakcje nad morzem dla dzieci. Najmłodsi z pewnością docenią Tarzan Park, gdzie będą mieli szansę wyszaleć się w linowym parku. Dostępnych jest tutaj sześć tras – każda o innym stopniu trudności: zielona dla dzieci malutkich, pomarańczowa i żółta dla dzieci powyżej 110 cm wzrostu, czerwona, niebieska oraz czarna dla osób powyżej 140 cm wzrostu.